TÜM ÜRÜNLERDE İNDİRİM – KARGO BEDAVA

Erken Hasat Sızma Zeytinyağı Filtresiz Soğuk Sıkım 500 ml ve Nar Özü % 100 - 300 gr

Erken Hasat Sızma Zeytinyağı Filtresiz Soğuk Sıkım 500 ml  ve Nar Özü % 100 - 300 gr

Erken Hasat Sızma Zeytinyağı Filtresiz Soğuk Sıkım 500 ml ve Nar Özü % 100 - 300 gr

ZY500ENOK


  • 55,00₺

    61,00₺

İyi Tarım Uygulamaları yapılan bahçemizden 2019 hasatı 0,45 Asit Erken Hasat Filtresiz zeytinyağı ve Nar Konsantresi paketi.

7 Senedir “İyi Tarım Uygulamaları” sertifikası ile %100 kendi yetiştirdiğimiz ağaçlardan, en son teknoloji hasat makinaları ile özenle seçilmiş ve toplanmış zeytinlerimizden ürettiğimiz “Erken Hasat Filtresiz Boztepe Zeytinyağı” kesinlikle başka mevkii ürünler ile karıştırılmamış olup %100 Ayvalık tipi zeytininden üretilmiştir.
Nar Özümüz zeytinliklerimizin arasında yetişen Hicaz cinsi narlardan elde edilmiştir. Hazırlanırken kaynama sıcaklığının aşılmasına izin verilmeyen nar suyu içindeki şeker, karamelize olarak kansorejen hale gelmez ve bu sebepten ağdalı görüntü oluşmaz. Yüksek yoğunlukta bir ürün olmasına rağmen koyu kıvamlı değildir. Özel üretim yöntemimiz sayesinde narın kendine özgü rengi ve lezzeti korunmuş olur. Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi (Glikoz, sitrik asit, renklendirici kimyasallar) içermez.

7 Ekim 2019'da hasata başlanmasından itibaren ilk bir ay toplanan zeytinlerden edilen yağ, erken hasat olarak ayrılmıştır. Zeytin meyvesi olgunlaşmadan (yağlanmadan) hasat edildiği için 6/7 kg yeşil zeytinden 1 lt erken hasat zeytinyağı elde edilir. 

Her yıl erken hasatta toplanan zeytinlerden elde edilen  bu ‘zümrüt sıvı’, soslar, salatalar, sıcak ve soğuk yemeklerde kullanılabilir.

Her Yılın Hasatı Bir Sonraki Sezona Kalmadan Tükendiği Için Boztepe’nin Zeytinyağını Doğallığından Ödün Vermeden, Filtre Etmeksizin Size Sunulur.

Zeytin meyvesinin tadı ve kokusunun yanı sıra ham domates, adaçayı ve kekik kokularının da hissedilebildiği, yüksek fenollü, genizde acılık ve yakıcılık hissettiren, çiğ tüketime uygun bir zeytinyağıdır.

 Sıcak ve soğuk yemeklerde lezzet arayanlar için idealdir.

 Zeytinler zedelenmeden elle toplandıktan sonra oksidasyona uğramasına müsaade edilmeden en fazla dört saat içinde sıkılmaktadır.

 Zeytinyağının orijinal tadını, kokusunu ve içeriğindeki sağlıklı bileşenlerin koruması için ışıktan koruyan uvag yeşil cam şişede, gold kapşonlu ambalaj ile sunulmaktadır.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
WhatsApp ile iletişime geç