TÜM ÜRÜNLERDE İNDİRİM – KARGO BEDAVA

Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı Boztepe, 2019 Hasatı, İyi Tarım Sertifikalı, Soğuk Sıkım, Filtresiz, 20 Lt

Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı Boztepe, 2019 Hasatı, İyi Tarım Sertifikalı, Soğuk Sıkım, Filtresiz, 20 Lt

Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı Boztepe, 2019 Hasatı, İyi Tarım Sertifikalı, Soğuk Sıkım, Filtresiz, 20 Lt

ZY5E4


  • 680,00₺

    720,00₺
7 Ekim 2019'de hasata başlanmasından itibaren ilk bir ay toplanan zeytinlerden elde edilen yağ, erken hasat olarak ayrılmıştır 0,45 Asittir.
Boztepe Zeytinyağları, Balıkesir'in Ayvalık - Gömeç yöresinde Boztepeler Mevkii’nde 600.000 Metrekare Araziye Yayılmış 7600 Zeytin Ağacından, Rafinasyon Işlemi Yapılmadan Saf Ve Limitli Olarak Üretilmektedir.

Limitli Olmasının Sebebi,  Hiç Bir Farklı Zeytin Cinsi Karışımına Izin Verilmeden Ve Zeytinler Hiç Bekletilmeden Sıkımı Yapılan, İyi Tarım Sertifikalı Kendi Soframızdaki Yağı Paylaşmamızdır.

Asırlık Boztepe Zeytin Ağaçları, Deniz Seviyesinden 300 Metre Yüksektedir Ve Tamamı Ayvalık Tipi Ağaçlardan Oluşmaktadır.

Kuzeyinde Dünyanın En Çok Oksijen Üreten Kaz Dağları Ile Güneydoğusunda Bulunan Madra Dağları Arasında Konumlanmış, Eşsiz Bir Coğrafyada Bulunmaktadır.

Yoğun Oksijen Taşıyan Poyraz Rüzgarlarının Hakim Olduğu Bu Bölgede Deniz Havası Ve Ağaçların Arasında Yetişen Kekikler, Boztepe Zeytinyağına Enfes Ve Karakteristik Bir Aroma Katmaktadır.

Her Yıl Erken Hasatta Günlük Olarak Toplanan Zeytinler, Yağın Oksidasyona Uğramasına Izin Verilmeden 4 Saat Içinde Sıkıma Girer.


Zeytin meyvesi olgunlaşmadan (yağlanmadan) hasat edildiği için 6/7 kg yeşil zeytinden 1 lt erken hasat zeytinyağı elde edilir.

2019 Hasatı Zeytinyağımız, Koyu Yeşilimsi Zümrüt Renkli, Kendine Has Kokulu, Orta Seviyede Acı Ve Yakıcıdır. 


Zeytinyağını içtikten sonra Boğazda Hissedilen Yakıcılık Olumlu bir Özellik Olup Yağın Kalite Kriterini Gösteren Unsurlardandır.

 Zeytinliklerimizde Son 7 Senedir İyi Tarım Uygulamaları Yapılmaktadır. İyi Tarım Uygulamaları Sertifikasına Sahip Ürünler Kimyasal, Fiziksel, Mikrobiyolojik Kalıntılar Içermez, Çevreyi Kirletmeden Ve Doğal Dengeye Zarar Vermeden Üretilir; Üretimi Sırasında Insan, Işçi Ve Diğer Canlıları Olumsuz Etkilemez; Tarımsal Mevzuata Uygun Olarak Üretilmiştir. Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
WhatsApp ile iletişime geç