100 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZ

Sarı Kantaron Yağı 100 ML

Sarı Kantaron Yağı 100 ML

Sarı Kantaron Yağı 100 ML

KY100


  • 21,00₺

Boztepeler mevkiinde, deniz seviyesinden 300 metre yüksekte ve tamamı Ayvalık tipi ağaçlardan oluşan zeytinliklerimizin Natürel Sızma Zeytinyağı ve zeytinliklerimizin içinde yetişen özenle seçilmiş Sarı Kantaron bitkisi içerir.

Mayıs ayında el ile tek tek toplanan kantaron çiçekleri kurutulur. Kurutulan kantaronlar krom tank içine basılır, kalan boşluklar Boztepe Natürel Sızma Zeytinyağı ile doldurulup ağzı hava almayacak şekilde kapatılır. En az 8 ay hiç güneş görmeden ve hava almadan muhafaza edilir.

Kantaron yağının yara iyileşmesi üzerine erken dönem (ilk 7 gün) kullanımda pozitif etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Hücrelerin çok hızlı bir şekilde yenilenmesini sağlar, cildin ölü hücrelerden arınmasında etkilidir. Saç derisindeki egzama ve döküntüleri iyileştirmede rol oynamaktadır. Sinir sıkışmalarına karşılık oluşan ağrıların giderilmesinde de oldukça faydalıdır. Ağrıyan yere masaj yaparak ağrının giderilmesine yardımcı olabilirsiniz. Hem haricen, hem de içilerek kullanılabilir.

Boztepeler kuzeyinde dünyanın en çok oksijen üreten Kaz Dağları ile güneydoğusunda bulunan Madra Dağları arasında konumlanmış, eşsiz bir coğrafyada bulunmaktadır. Yoğun oksijen taşıyan Poyraz rüzgarlarının hakim olduğu bu bölgede deniz havası ve ağaçların arasında yetişen kekikler, Boztepe zeytinyağına enfes ve karakteristik bir aroma katmaktadır.                                                                                                                                        

Zeytinliklerimizde son 6 senedir İyi Tarım Uygulamaları yapılmaktadır. İyi tarım Uygulamaları sertifikasına sahip ürünler kimyasal, fiziksel, mikrobiyolojik kalıntılar içermez, çevreyi kirletmeden ve doğal dengeye zarar vermeden üretilir; üretimi sırasında insan, işçi ve diğer canlıların olumsuz etkilemez; tarımsal mevzuata uygun olarak üretilmiştir.