100 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZ

Kurumsal


“Zeytinyağı, sadece bir yaşam iksiri değil aynı zamanda sevgidir, barıştır, hoşgörüdür, ışıktır, uygarlıktır.”


Karagöz Ailesi, Cumhuriyet’in kurulduğu yıllardan günümüze Ayvalık yöresinin Gömeç ilçesi ve çevresinde zeytinyağcılığın önemli isimlerinden biri olagelmiştir. Zeytincilik, ailemizin tek mesleğidir. Ailemiz, nesillerdir edindiği tecrübe ve birikim ile tüketicilerin kalite ve güven ihtiyaçlarını sadece kendi ağaç mahsullerini kullanarak karşılamıştır. Boztepe Markası ile de nesilden nesile miras kalan bu eşsiz lezzeti ilk günkü doğallığıyla koruma misyonunu üstlenmektedir. 

Son iki nesildir aile, mühendislik eğitimi almış ve aldığı eğitim doğrultusunda dünyada zeytincilik konusundaki bilimsel gelişmeleri, kendi zeytinliklerinde uygulamaya koymuştur. Bunun sonucu olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın iyi tarım uygulamaları sertifikası ile belgelendirilmiştir. İyi Tarım Sertifikalı zeytinliklerimizde zararlı kimyasal ilaçlar kullanılmadığından zeytinyağlarımızda ilaç kalıntıları bulunmamaktadır.

 

Asırlık Boztepe zeytin ağaçları, deniz seviyesinden 300 metre yüksektedir ve tamamı Ayvalık tipi ağaçlardan oluşmaktadır. Kuzeyinde dünyanın en çok oksijen üreten Kaz Dağları ile güneydoğusunda bulunan Madra Dağları arasında konumlanmış, eşsiz bir coğrafyada bulunmaktadır. Yoğun oksijen taşıyan Poyraz rüzgarlarının hakim olduğu bu bölgede deniz havası ve ağaçların arasında yetişen kekikler, Boztepe zeytinyağına enfes ve karakteristik bir aroma katmaktadır.

 

Kaliteli zeytinyağı üretiminde ulaşılmak istenen ideal tadı; yöre iklimi, toprağın verimi, zeytinin toplanma ve ağaçların budanma şekilleri, kullanılan gübre, mekanik ezme makinalarının özellikleri etkilemektedir. Ayrıca bilinmelidir ki dünya çapında mikro klima etkisine bağlı olarak zeytinyağı ideal tadına, en iyi Edremit Körfezi’nde ulaşmaktadır. Bu sebeple Edremit Körfezi’nde üretilen zeytinyağları kimyasal ve duyusal özellikleri itibariyle en üst sırada yer alır.


 

NEDEN BOZTEPE?

 

“Zeytincilik ek işimiz değil, nesillerdir tek işimiz.”

 

   -Boztepe ağaçları, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın iyi tarım uygulamaları sertifikası   ile   belgelendirilmiştir.

 

   -Zeytin ağaçlarımızın hepsi, Boztepeler Mevkii’nde, kendi bahçelerimizde bulunmaktadır.       Dolayısıyla aynı iklim şartlarında; aynı standartlarda yetiştirilir. Her şişedeki zeytinyağının   kalitesi, tadı ve aroması aynıdır.

 

 


- Sadece kendi Ayvalık tipi ağaçlarımızın yağını sıkıp sofralarınıza sunuyoruz.

 

-Zeytinlerimiz, hasattan sonra ortalama 4 saat içinde kendine özgü enfes tadını ve bileşenlerini kaybetmeden sıkılmaktadır. Daha sonrasında da yağımız, özel olarak iklimlendirilmiş odalarda, ısı ve ışıktan uzak tutularak paslanmaz çelik tanklarda üç ay boyunca sürekli müdahale edilerek muhafaza edilmektedir.

 

-Boztepe Natürel Sızma Zeytinyağları; zeytindeki tat, koku ve vitaminlerin aynen korunduğu, çiğ olarak ve doğrudan tüketilebilen en kaliteli yağ kategorisindedir.

 

-Boztepe Zeytinyağlarının sağlığa büyük katkısı olan polifenol ve antioksidan içeriği oldukça yüksektir.

 

-Edremit Körfezi zeytinliklerinde yetiştirilen Ayvalık zeytin çeşidinden gerek çeşit özelliği, gerekse ergonomik koşullar sonucu ülkemizin en kaliteli zeytinyağları elde edilmektedir.