100 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZ

Erken Hasat Filtresiz Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı 500 ml ve % 100 Nar Özü 300 gr

Erken Hasat Filtresiz Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı 500 ml ve % 100 Nar Özü 300 gr

Erken Hasat Filtresiz Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı 500 ml ve % 100 Nar Özü 300 gr

ZY500ENOK


  • 50,00₺

    55,00₺

İyi Tarım Uygulamaları yapılan bahçemizden 2018-2019 hasatı Erken Hasat Filtresiz zeytinyağı ve Nar Konsantresi paketi.
6 Senedir “İyi Tarım Uygulamaları” sertifikası ile %100 kendi yetiştirdiğimiz ağaçlardan, en son teknoloji hasat makinaları ile özenle seçilmiş ve toplanmış zeytinlerimizden ürettiğimiz “Erken Hasat Filtresiz Boztepe Zeytinyağı” kesinlikle başka mevkii ürünler ile karıştırılmamış olup %100 Ayvalık zeytininden üretilmiştir.
Nar Özümüz zeytinliklerimizin arasında yetişen Hicaz cinsi narlardan elde edilmiştir. Hazırlanırken kaynama sıcaklığının aşılmasına izin verilmeyen nar suyu içindeki şeker, karamelize olarak kansorejen hale gelmez ve bu sebepten ağdalı görüntü oluşmaz. Yüksek yoğunlukta bir ürün olmasına rağmen koyu kıvamlı değildir. Özel üretim yöntemimiz sayesinde narın kendine özgü rengi ve lezzeti korunmuş olur.

Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi (Glikoz, sitrik asit, renklendirici kimyasallar) içermez.

23 Eylül 2018'de hasata başlanmasından itibaren ilk bir ay toplanan zeytinlerden edilen yağ, erken hasat olarak ayrılmıştır.

Her yıl erken hasatta toplanan zeytinlerden elde edilen  bu ‘zümrüt sıvı’, soslar, salatalar, sıcak ve soğuk yemeklerde kullanılabilir.

Her Yılın Hasatı Bir Sonraki Sezona Kalmadan Tükendiği Için Boztepe’nin Zeytinyağını Doğallığından Ödün Vermeden, Filtre Etmeksizin Size Sunulur.

Zeytin meyvesinin tadı ve kokusunun yanı sıra ham domates, adaçayı ve kekik kokularının da hissedilebildiği, yüksek fenollü kuvvetli acılık ve yakıcılık içeren çiğ tüketime uygun bir zeytinyağıdır.

 Sıcak ve soğuk yemeklerde lezzet arayanlar için idealdir.

 Zeytinler zedelenmeden elle toplandıktan sonra oksidasyona uğramasına müsaade edilmeden en fazla dört saat içinde sıkılmaktadır.

 Zeytinyağının orijinal tadını, kokusunu ve içeriğindeki sağlıklı bileşenlerin koruması için ışıktan koruyan uvag yeşil cam şişede, gold kapşonlu ambalaj ile sunulmaktadır.