100 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZ

4'lü Antioksidan Set

4'lü Antioksidan Set

4'lü Antioksidan Set

ZY500E+NO300+KY100+S1


  • 75,00₺

İyi Tarım Uygulamaları yapılan bahçemizden 2018-2019 hasatı Erken Hasat Filtresiz zeytinyağı, Nar Özü, Kantaron Yağı ve el yapımı Zeytinyağlı Sabun paketi.
6 Senedir “İyi Tarım Uygulamaları” sertifikası ile %100 kendi yetiştirdiğimiz ağaçlardan, en son teknoloji hasat makinaları ile özenle seçilmiş ve toplanmış zeytinlerimizden ürettiğimiz “Erken Hasat Filtresiz Boztepe Zeytinyağı” kesinlikle başka mevkii ürünler ile karıştırılmamış olup %100 Ayvalık zeytininden üretilmiştir.
Nar Özümüz zeytinliklerimizin arasında yetişen Hicaz cinsi narlardan elde edilmiştir. Hazırlanırken kaynama sıcaklığının aşılmasına izin verilmeyen nar suyu içindeki şeker, karamelize olarak kansorejen hale gelmez ve bu sebepten ağdalı görüntü oluşmaz. Yüksek yoğunlukta bir ürün olmasına rağmen koyu kıvamlı değildir. Özel üretim yöntemimiz sayesinde narın kendine özgü rengi ve lezzeti korunmuş olur.

Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi (Glikoz, sitrik asit, renklendirici kimyasallar) içermez.

Mayıs ayında el ile tek tek toplanan kantaron çiçekleri kurutulur. Kurutulan kantaronlar krom tank içine basılır, kalan boşluklar Boztepe Natürel Sızma Zeytinyağı ile doldurulup ağzı hava almayacak şekilde kapatılır. En az 8 ay hiç güneş görmeden ve hava almadan muhafaza edilir.

Kantaron yağının yara iyileşmesi üzerine erken dönem (ilk 7 gün) kullanımda pozitif etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Hücrelerin çok hızlı bir şekilde yenilenmesini sağlar, cildin ölü hücrelerden arınmasında etkilidir. Saç derisindeki egzama ve döküntüleri iyileştirmede rol oynamaktadır. Sinir sıkışmalarına karşılık oluşan ağrıların giderilmesinde de oldukça faydalıdır. Ağrıyan yere masaj yaparak ağrının giderilmesine yardımcı olabilirsiniz. Hem haricen, hem de içilerek kullanılabilir.

23 Eylül 2018'de hasata başlanmasından itibaren ilk bir ay toplanan zeytinlerden edilen yağ, erken hasat olarak ayrılmıştır.

Her yıl erken hasatta toplanan zeytinlerden elde edilen  bu ‘zümrüt sıvı’, soslar, salatalar, sıcak ve soğuk yemeklerde kullanılabilir.

Her Yılın Hasatı Bir Sonraki Sezona Kalmadan Tükendiği Için Boztepe’nin Zeytinyağını Doğallığından Ödün Vermeden, Filtre Etmeksizin Size Sunulur.

Zeytin meyvesinin tadı ve kokusunun yanı sıra ham domates, adaçayı ve kekik kokularının da hissedilebildiği, yüksek fenollü kuvvetli acılık ve yakıcılık içeren çiğ tüketime uygun bir zeytinyağıdır.

 Sıcak ve soğuk yemeklerde lezzet arayanlar için idealdir.

 Zeytinler zedelenmeden elle toplandıktan sonra oksidasyona uğramasına müsaade edilmeden en fazla dört saat içinde sıkılmaktadır.

 Zeytinyağının orijinal tadını, kokusunu ve içeriğindeki sağlıklı bileşenlerin koruması için ışıktan koruyan uvag yeşil cam şişede, gold kapşonlu ambalaj ile sunulmaktadır.