100 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZ

4x 5 Lt İyi Tarım Sertifikalı, Erken Hasat Filtresiz, Soğuk Sıkım Zeytinyağı

4x 5 Lt İyi Tarım Sertifikalı, Erken Hasat Filtresiz, Soğuk Sıkım Zeytinyağı

4x 5 Lt İyi Tarım Sertifikalı, Erken Hasat Filtresiz, Soğuk Sıkım Zeytinyağı

ZY5E4


  • 650,00₺

Boztepe Zeytinyağları, Balıkesir'in Ayvalık - Gömeç yöresinde Boztepeler Mevkii’nde 600.000 Metrekare Araziye Yayılmış 7600 Zeytin Ağacından, Rafinasyon Işlemi Yapılmadan Saf Ve Limitli Olarak Üretilmektedir.

Limitli Olmasının Sebebi,  Hiç Bir Farklı Zeytin Cinsi Karışımına Izin Verilmeden Ve Zeytinler Hiç Bekletilmeden Sıkımı Yapılan, İyi Tarım Sertifikalı Kendi Soframızdaki Yağı Paylaşmamızdır.

Asırlık Boztepe Zeytin Ağaçları, Deniz Seviyesinden 300 Metre Yüksektedir Ve Tamamı Ayvalık Tipi Ağaçlardan Oluşmaktadır.

Kuzeyinde Dünyanın En Çok Oksijen Üreten Kaz Dağları Ile Güneydoğusunda Bulunan Madra Dağları Arasında Konumlanmış, Eşsiz Bir Coğrafyada Bulunmaktadır.

Yoğun Oksijen Taşıyan Poyraz Rüzgarlarının Hakim Olduğu Bu Bölgede Deniz Havası Ve Ağaçların Arasında Yetişen Kekikler, Boztepe Zeytinyağına Enfes Ve Karakteristik Bir Aroma Katmaktadır.

Her Yıl Erken Hasatta Günlük Olarak Toplanan Zeytinler, Yağın Oksidasyona Uğramasına Izin Verilmeden 4 Saat Içinde Sıkıma Girer.

2018 Hasatı Zeytinyağımız, Koyu Yeşilimsi Zümrüt Renkli, Kendine Has Kokulu, Yüksek Seviyede Acı Ve Yakıcıdır. 

Zeytinyağında Dilinizde Hissedilen Acılık Ile Boğazınızda Hissedilen Yakıcılık Olumlu Özellikler Olup Yağın Kalite Kriterini Gösteren Unsurlardandır.

Acı Olan Zeytinyağı Daha Fazla Fenol (Phenol) Içerir Ve Daha Uzun Zaman Beklemeye Dayanır.
23 Eylül 2018'de hasata başlanmasından itibaren ilk bir ay toplanan zeytinlerden elde edilen yağ, erken hasat olarak ayrılmıştır