TÜM ÜRÜNLERDE İNDİRİM – KARGO BEDAVA

Kurumsal


“Zeytinyağı, sadece bir yaşam iksiri değil aynı zamanda sevgidir, barıştır, hoşgörüdür, ışıktır, uygarlıktır.”


Karagöz Ailesi, Cumhuriyet’in kurulduğu yıllardan günümüze Ayvalık yöresinin Gömeç ilçesi ve çevresinde zeytinyağcılığın önemli isimlerinden biri olagelmiştir. Zeytincilik, ailemizin tek mesleğidir. Ailemiz, nesillerdir edindiği tecrübe ve birikim ile tüketicilerin kalite ve güven ihtiyaçlarını sadece kendi ağaç mahsullerini kullanarak karşılamıştır. Boztepe Markası ile de nesilden nesile miras kalan bu eşsiz lezzeti ilk günkü doğallığıyla koruma misyonunu üstlenmektedir. 

Son iki nesildir aile, mühendislik eğitimi almış ve aldığı eğitim doğrultusunda dünyada zeytincilik konusundaki bilimsel gelişmeleri, kendi zeytinliklerinde uygulamaya koymuştur. Bunun sonucu olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın iyi tarım uygulamaları sertifikası ile belgelendirilmiştir. İyi Tarım Sertifikalı zeytinliklerimizde zararlı kimyasal ilaçlar kullanılmadığından zeytinyağlarımızda ilaç kalıntıları bulunmamaktadır.

 

Asırlık Boztepe zeytin ağaçları, deniz seviyesinden 300 metre yüksektedir ve tamamı Ayvalık tipi ağaçlardan oluşmaktadır. Kuzeyinde dünyanın en çok oksijen üreten Kaz Dağları ile güneydoğusunda bulunan Madra Dağları arasında konumlanmış, eşsiz bir coğrafyada bulunmaktadır. Yoğun oksijen taşıyan Poyraz rüzgarlarının hakim olduğu bu bölgede deniz havası ve ağaçların arasında yetişen kekikler, Boztepe zeytinyağına enfes ve karakteristik bir aroma katmaktadır.

 


Kurucu müdürümüz, kadın girişimci Sn. Nezahat Cansu Bulan'ın davetiyle firmamızı ziyaret ederek bizleri onurlandıran; başta

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu,

Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Sabah Gazetesi Yazarı Yavuz Donat, Eskişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Zeydan, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu 'na teşekkürlerimizi sunarız.

Boztepe Zeytincilik seçkin bir dünya markası olma vizyonu ile emin adımlarla yoluna devam ediyor. Bu vizyonun gerçekleşmesinde hayallerimize inanan, sektörde bize kılavuzluk eden ve hiç durmadan çalışan onursal başkanımız,

değerli babamız Ahmet Karagöz. Her şey senin eserin...

Bu değerli anı ölümsüzleştirdiği için TOBB Foto Muhabiri Mustafa Karaca'ya da çok teşekkür ederiz. NEDEN BOZTEPE?

 

“Zeytincilik ek işimiz değil, nesillerdir tek işimiz.”

 

   -Boztepe ağaçları, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın iyi tarım uygulamaları sertifikası   ile   belgelendirilmiştir.

 

   -Zeytin ağaçlarımızın hepsi, Boztepeler Mevkii’nde, kendi bahçelerimizde bulunmaktadır.       Dolayısıyla aynı iklim şartlarında; aynı standartlarda yetiştirilir. Her şişedeki zeytinyağının   kalitesi, tadı ve aroması aynıdır.


- Sadece kendi Ayvalık tipi ağaçlarımızın yağını sıkıp sofralarınıza sunuyoruz.

 

-Zeytinlerimiz, hasattan sonra ortalama 4 saat içinde kendine özgü enfes tadını ve bileşenlerini kaybetmeden sıkılmaktadır. Daha sonrasında da yağımız, özel olarak iklimlendirilmiş odalarda, ısı ve ışıktan uzak tutularak paslanmaz çelik tanklarda üç ay boyunca sürekli müdahale edilerek muhafaza edilmektedir.

 

-Boztepe Natürel Sızma Zeytinyağları; zeytindeki tat, koku ve vitaminlerin aynen korunduğu, çiğ olarak ve doğrudan tüketilebilen en kaliteli yağ kategorisindedir.

 

-Boztepe Zeytinyağlarının sağlığa büyük katkısı olan polifenol ve antioksidan içeriği oldukça yüksektir.

 

-Edremit Körfezi zeytinliklerinde yetiştirilen Ayvalık zeytin çeşidinden gerek çeşit özelliği, gerekse ergonomik koşullar sonucu ülkemizin en kaliteli zeytinyağları elde edilmektedir.WhatsApp ile iletişime geç